top logo
CASTAMED s.r.o.   |   Aktuálně   |   Kontakty   |   Náměty   |   Mapa stránek

reklama

Nabízíme Vám:

Standartní péče Závodní preventivní péče Nadstandartní péče Očkování Jak se objednat

Prosíme pacienty, aby sestře volali jen první části pracovní doby!
(ne v době určené pro objednané a zvané na konkrétní čas!)
V úterky, středy a pátky v době 7- 8h, kdy sestra dělá odběry, telefony pochopitelně nezvedá!

Buďte, prosím, trpěliví, ne každý telefon,může sestra vždy zvednout!
(máme telefony dva a navíc klepou pacienti,
s kterými komunikuje, aplikuje injekce, očkuje, dělá převazy ran nebo točí EKG.)

Děkujeme Vám za pochopení!
 

Přejít na stránku aktualit...


AktuálněJak poznáte virozu?
Virové infekce jsou charakteristické většinou zvýšenou teplotou až horečkou. Pozor, ale tento příznak může být potlačen užítím analgetik-antipyretik (např.Paralen,  Aulin, Nimesil, Novalgin atd).
POZOR!!! Dle tweetu francouzského ministra zdravotnictví mohou léky obsahující účinnou látku ibuprofen (Ibalgin,Brufen, Ibuprofen, Apo Ibuprofen, Modafen...)zhoršovat průběh nemoci COVID 19. V případě horečky jsou vhodné léky typu Paracetamolu (Paralen, Coldrex...)
Dále se může objevit škrábání v krku, pocit suchých sliznic, suchý tzv. neproduktivní kašel,často dráždivý, někdy i bolesti na hrudníku (jakoby na průduškách, které mají souvislost s kašlem, někdy dušnost, řídká vodnatá rýma, pálení či svědění očí, kýchání, bolesti hlavy, svalů, páteře (někdy bolesti celého těla), únava, slabost,někdy i závratě.
Často nebývají přítomny všechny příznaky!
Při provedení odběrů bývá nizká hodnota CRP. Tento test lze zakoupit v lékarně a udělat si ho doma.
Hodnota do 10 je pravděpodobně viroza,
hodnota 10-30 je hraniční,
hodnota nad 30 většinou svědčí pro bakteriální infekci, kterou je vhodné přeléčit ATB!
Uvědomte si, že ne každá viroza je zpusobena virem COVID-19!!!!

Léčba virozy: 
zakupte si (pokud nemáte doma) jakékoliv antialergikum na redikci otoku sliznic ,snížení produkce hlenu,dráždění ke kašli- např.Cezera, Daselta, Analergin, Zodac, Claritine.... a uživejte 1x denně, lépe nalačno
Na suchý kašel je vhodné antitusikum Stoptussin, Levopront, nebo jaké vám nabídnou v lékarně, je jich spousta 
Na vlhký kašel slouží mukolytika(Mucosolvan, Erdomed...)
Na teploty a bolesti těla užívejte analgetika-antipyretika, (např. Paralen,  Aulin,Nimesil,Nalgesin,Novalgin...)  
Erdomed má dle mého názoru výsadní postavení, léčí i  lokální zánět přímo na povrchu epitelu průdušek a změní povrchové napětí na sliznici a viry i  bakterie se tam daleko hůře uchytí a množí (prostě sklouznou do hlenu)
Nyní pár informací k paracetamolu:maximální denní dávka pro zdravého dospělého asi 75 kg pacienta jsou  3000mg=3g (t.j 6 tbl po 500mg) a doporučený odstup mezi jednotlivými dávkami je 6h. Pozor, kombinované preparáty Paralen plus nebo Coldrex atd., mohou obsahovat 750mg nebo i 1000mg paracetamolu! Opatrní musí být pacienti s onemocněním ledvin!
Pokud tyto léky na snížení vysokých horeček nad 38,5°C nestačí,lze použít i fyzikální metody chlazení, jako jsou zábaly, studené obklady podpaží a třísel.  Teploty do 38,5°C se úplně nebojte,neměly by být ohrožující a navíc viry teplota ničí.
Nezapomeňte na vitamíny- důležitý je vitamín C až 2g denně, vitamín D (dá se sehnat i volně prodejný(v lékarně vám rádi doporučí i dávkování), vitamíny skupiny B, vhodné je i kolostrum
 V každem připadě je nutný klidový režim, dostatek tekutin(zásadně neperlivé!!) nejlépe teplé čaje, střidejte je, dobrý je i zázvor, vhodné jsou vývarové polévky-hovězí,kuřecí,lze přidat česnek, dostatek spánku, olejové zábaly na hrudník, česnek, cibule....

Odlišujte virozy od  bakteriální infekce!
Většinou je poznáte podle výrazné bolesti v krku a téměř s nemožností polknout, čepů na mandlích (pak se jedná o angínu)
dále podle produktivního kašle (nejčastěji vykašláváme žluté a zelené hleny), teplota může být (zase může být zamaskovaná užitím analgetik-antipyretik!), může být rovněž dušnost,
slabost, hnisavá sekrece z nosu, bolesti dutin, ucha. CRP bývá většinou nad 30. Pak je na místě nasazení ATB,  kromě ostatních léků které jsou vhodné u léčení virozy.
U horečky musíme pomyslet i na infekci močových cest, která je provázená pálením, řezáním při močení, častým močením, zimnicemi s třesavkami a teplotami, někdy i bolest v bedrech a můžete vidět i "růžovou" moč". Tady je také na místě léčení a často nasazení ATB

Doufám, že vám tyto informace pomohou, aby jste se zorientovali a zbytečně nás nenavštevovali a neriskovali, že v naši přeplněné čekárně ještě něco chytnete!!!
Po telefonické domluvě jsem schopna vám vypsat ePN a sjednat si termín další návštěvy.
Prosíme vás o zodpovědnost a trpělivost!

Doufám,že to se sestrou zvládneme a neonemocníme! Držme si palce.zp??t   |   nahoru   |   dom??
Nepřítomost lékaře
nyní není plánovana
--------------------------
Velmi důležité upozornění!!!

Od 3.5.2021-24.6.2021 
(do začátku dovolené)
nebudu mít pravidelně v ordinaci sestru. Proto v této době nebudu dělat v ordinaci odběry, ale vybavím vás žádankou a vy si na odběry zajdete přímo do laboratoře. Bude upravena i pracovní doba 

pondělí: 13 - 17h
úterý:      8 - 12h 
středa:    8 - 12h
čtvrtek:  13 - 18h
pátek:      8 - 12h

Žádám vás všechny o vstřícnost a  trpělivost!
Bude to pro nás všechny velká zkouška, ale hned po dovolené  která bude 24.6-9.7.2021 se na vás budeme se sestrou Martou Lojkáskovou opět těšit.
O zastupující lékařce a kontaktu na ni vás budeme včas informovat
--------------------------
Žádám pacienty,aby si objednali léky na celé léto do poloviny června.
Počitejte s tím, že pokud nebudeme mít  v letním období dovolenou, budeme zajišťovat zástup a tím bude dvojnásobný tlak na naši ordinaci. Zastupující lékař bude poskytovat pouze akutní péči (nebude vydávat potvrzení, preventivky a vyš.např.na ŘP!)
----------------------

volejte prosím jen na mobilní telefon
731 070 197 a to jen v této době
pondělí 13 - 17h
úterý, středa, pátek 8 - 12h
čtvrtek 13 - 17h

Pevnou linku v současné době již nejsme schopni zvedat!
Pokud se nedovoláte na náš mobil, pište mail na castamed@seznam.cz nebo sms(ty pište co nejdříve, aby je sestřička stihla v pracovní době vyřídit!)

Buďte,prosím, trpěliví a ohleduplní.
--------------------------

Nadále ošetřujeme pouze pacienty po předchozí telefonické objednávce na konkrétní čas, stejně i očkování a odběry krve.

Připomínám, pokud se nedovoláte,nebo chcete předepsat eRp, pište sms, nebo mail,aby se neblokovala linka pro akutně nemocné pacienty!
Recepty na trvalou medikaci pošleme do 2 dnů.


Žádám vás o trpělivost a o pochopení závažnosti situace a odložení řešení všech "neakutních stavů". 

--------------------------------------

Akutní případy o víkendu ošetří LSPP v nemocnici ve FM.

pá: 17.00 - 18.00h
so,ne + svátky: 8.00 - 20.00h

 

Kontakt:

CASTAMED s.r.o.
MUDr. Ivana Kaszturová
praktická lékařka pro dospělé

Ordinace:
Revoluční 531,
738 01 Frýdek-Místek


Mobil:     731 070 197
E-mail: castamed@seznam.cz
Web:  
www.castamed.cz

Telefon: 91 08 07 888 (v současné době preferujeme volání na mobil, tuto pevnou linku zvedáme jen velmi vyjímečně)
Prosím,nepište nám sms na pevnou linku!!!

Najít ordinaci na mapě...


 
Všechna práva vyhrazena / © 2010 CASTAMED s.r.o. / realizace nextWEB / admin

 

 

 

V??tejte na nov?? p??ipravovan??ch internetov??ch str??nk??ch, kter?? se sna???? p??in??st u??ite??n?? informace ohledn?? kontakt??, pracovn?? doby, z??stup??. Budou n??sledovat informace o o??kov??n??, prevenci, onemocn??n?? a d??le. V??tejte na nov?? p??ipravovan??ch internetov??ch str??nk??ch, kter?? se sna???? p??in??st u??ite??n?? informace ohledn?? kontakt??, pracovn?? doby, z??stup??. Budou n??sledovat informace o o??kov??n??, prevenci, onemocn??n?? a d??le. V??tejte na nov?? p??ipravovan??ch internetov??ch str??nk??ch, kter?? se sna???? p??in??st u??ite??n?? informace ohledn?? kontakt??, pracovn?? doby, z??stup??. Budou n??sledovat informace o o??kov??n??, prevenci, onemocn??n?? a d??le. V??tejte na nov?? p??ipravovan??ch internetov??ch str??nk??ch, kter?? se sna???? p??in??st u??ite??n?? informace ohledn?? kontakt??, pracovn?? doby, z??stup??. Budou n??sledovat informace o o??kov??n??, prevenci, onemocn??n?? a d??le. V??tejte na nov?? p??ipravovan??ch internetov??ch str??nk??ch, kter?? se sna???? p??in??st u??ite??n?? informace ohledn?? kontakt??, pracovn?? doby, z??stup??. Budou n??sledovat informace o o??kov??n??, prevenci, onemocn??n?? a d??le. V??tejte na nov?? p??ipravovan??ch internetov??ch str??nk??ch, kter?? se sna???? p??in??st u??ite??n?? informace ohledn?? kontakt??, pracovn?? doby, z??stup??. Budou n??sledovat informace o o??kov??n??, prevenci, onemocn??n?? a d??le. V??tejte na nov?? p??ipravovan??ch internetov??ch str??nk??ch, kter?? se sna???? p??in??st u??ite??n?? informace ohledn?? kontakt??, pracovn?? doby, z??stup??. Budou n??sledovat informace o o??kov??n??, prevenci, onemocn??n?? a d??le. V??tejte na nov?? p??ipravovan??ch internetov??ch str??nk??ch, kter?? se sna???? p??in??st u??ite??n?? informace ohledn?? kontakt??, pracovn?? doby, z??stup??. Budou n??sledovat informace o o??kov??n??, prevenci, onemocn??n?? a d??le. V??tejte na nov?? p??ipravovan??ch internetov??ch str??nk??ch, kter?? se sna???? p??in??st u??ite??n?? informace ohledn?? kontakt??, pracovn?? doby, z??stup??. Budou n??sledovat informace o o??kov??n??, prevenci, onemocn??n?? a d??le. V??tejte na nov?? p??ipravovan??ch internetov??ch str??nk??ch, kter?? se sna???? p??in??st u??ite??n?? informace ohledn?? kontakt??, pracovn?? doby, z??stup??. Budou n??sledovat informace o o??kov??n??, prevenci, onemocn??n?? a d??le. V??tejte na nov?? p??ipravovan??ch internetov??ch str??nk??ch, kter?? se sna???? p??in??st u??ite??n?? informace ohledn?? kontakt??, pracovn?? doby, z??stup??. Budou n??sledovat informace o o??kov??n??, prevenci, onemocn??n?? a d??le. V??tejte na nov?? p??ipravovan??ch internetov??ch str??nk??ch, kter?? se sna???? p??in??st u??ite??n?? informace ohledn?? kontakt??, pracovn?? doby, z??stup??. Budou n??sledovat informace o o??kov??n??, prevenci, onemocn??n?? a d??le.