top logo
CASTAMED s.r.o.   |   Aktuálně   |   Kontakty   |   Náměty   |   Mapa stránek

reklama

Nabízíme Vám:

Standartní péče Závodní preventivní péče Nadstandartní péče Očkování Jak se objednat

Prosíme pacienty, aby sestře volali jen první části pracovní doby!
(ne v době určené pro objednané a zvané na konkrétní čas!)
V úterky, středy a pátky v době 7- 8h, kdy sestra dělá odběry, telefony pochopitelně nezvedá!

Buďte, prosím, trpěliví, ne každý telefon,může sestra vždy zvednout!
(máme telefony dva a navíc klepou pacienti,
s kterými komunikuje, aplikuje injekce, očkuje, dělá převazy ran nebo točí EKG.)

Děkujeme Vám za pochopení!
 

Přejít na stránku aktualit...


Očkování


Informace k očkování proti covid 19

Do naší ordinace byla objednána vakcína firmy Johnson and Johnson. Původní závoz měl byt kolem 19.dubna 2021......
....už mi pomalu dochází trpělivost, dnes mi přišel mailem dopis od firmy, která měla vakcínu dodat...

Vážená paní doktorko, vážený pane doktore,

zasíláme Vám informaci k Vaší objednávce očkovací látky COVID-19 Vaccine Janssen.
Aktuálně potvrzené dodávky do ČR očkovací látky od společnosti Johnson & Johnson pro měsíc duben pokryjí pouze část vytvořených objednávek. Zbývající objednávky budeme postupně vyřizovat v návaznosti na další dodávky do ČR.
Nyní realizujeme objednávky, které byly systémem zaregistrované dříve. Vyřízení Vaší objednávky očekávejte nejdříve v průběhu května. O přesnějším termínu dodání Vás budeme ještě informovat.
Prosíme, vyčkejte na další e-mail, který budeme zasílat v květnu.
Děkujeme za pochopení.

Přejeme Vám hezký den,
tým Avenier

....na doplnění.... vakcínu jsem objednala hned první možný objednávkový den a to ráno v 8h (hned,co se mo podařilo se na jejich linku dovolat)

Prosím vás všechny, kteří na očkování spěcháte
, což plně chápu, objednejte se přes Ministerstvo zdravotnictví, přes jejich Resevatic systém(na stánkách MZČR je přesný popis). Radím Vám, vyberte si očkování v Národním domě,které zajišťuje personál Nemocnice ve Frýdku-Místku. Ještě existuje telefonní linka 1221, kde vás hlasový automat  postuně navede, pak se spojíte s operátorem. Budou se vás ptát na rodné číslo, zdravotní pojišťovnu a vaše telefonní číslo (připravte si to prosím k ruce), kde vám potom pošlou přes sms další informace.(Je to prý jednoduché).
Eventuálně požádejte někoho z vaší rodiny, jistě Vám radi pomohou.
Je mi to moc líto,ale už ničemu nevěřím a z května může být klidně i jiný měsíc.


Vzhledem k množícím se dotazům úvodem několik základních dat. Máme vyřízené veškeré certifikace a nastavení, aby mohlo očkování probíhat. Avšak pro závazné objednání vakcín (pro vakcínu Astra Zeneca) je potřeba dosáhnout alespoň 100 zavedených pacientů do systému očkování. Tento počet se zatím nepodařilo dosáhnout, protože významné množství lidí bylo převedeno do registrace centrálních očkovacích míst. Pacient zavedený u praktika může být převeden do centra, ale opačně to nejde. Předpokládáme, že naplníme očkovací kapacitu až klesne věk možných kandidátů a bude se již řešit zdravotní indikace. Kdo má zájem, hlaste se ať můžeme doplnit seznamy uchazečů. Není zatím jasné, jakou vakcínou se bude očkovat, počítalo se s Astrou Zenecou a vakcínou firmy Johnson and Johnson (u té stačí jen jedna dávka). Doufáme, že se situace již brzy ujasní a očkování nabere do léta na rychlosti. 

--------------------------------------------------------------


Neočkujeme pacienty s akutním a horečnatým
onemocněním!!!

Očkování proti chřipce:
 

Vakcíny proti chřipce již,není možné objednat, nejsou pro velký zájem již k dispozici.
Děkujeme za pochopení

Informace pro pacienty, kteří si vakcínu na chřipku stihli objednat:
Letos hradí pojišťovny vakcinaci na chřipku u těchto pacientů:
a) nad 65 let
b) po splenectomii a transpalntaci krvetvorných buňek
c) pacienti kteří trpí vážným farmakologicky řešeným onemocněním srdce a cév (stavy po infartku, po by-passsu,vážnými poruchami srd.rytmu,implantaci kardiostimulátoru,ischemickou chorobou srdce a cév dolních končetin), dýchacích cest (atma,CHOPN),ledvin(závažná renální insuficience, dialýza) nebo diabetem(na inzulínu, pumpě)
Ostatní zájemci si vakcínu i aplikaci hradí sami.
Dostanou doklad o zaplacení a mohou si požádat svou zdravotní pojišťovnu o proplacení.


Nezapomeňte na včasné přeočkování proti tetanu!
Doba platnosti je 10-15 let maximálně. Po překročení této doby musíme aplikovat 3 dávky(druhá dávka je za 6 týdnů po první a třetí za 6 měsíců po druhé dávce).
Aplikujeme vakcínu Tetavax do pažního svalu. Po aplikaci doporučujeme 2-3 dny klidnější režim( pozor před sportovními výkony), může pobolívat okolí místa vpichu.

Nabízíme aplikaci celé škály vakcín- např.proti klíšťové encefalitidě,žloutence typu A,B,pneumokokovým infekcím, sezonně proti chřipce
(informace + ceník u sestry).

Očkování do zahraničí je nejlépe domluvit přímo s Ordinací cestovní medicíny v Ostravě Porubě (adresa a telefonní číslo k dispozici u sestry).

 

zp??t   |   nahoru   |   dom??
Nepřítomost lékaře
nyní není plánovana
--------------------------
Velmi důležité upozornění!!!

Od 3.5.2021-24.6.2021 
(do začátku dovolené)
nebudu mít pravidelně v ordinaci sestru. Proto v této době nebudu dělat v ordinaci odběry, ale vybavím vás žádankou a vy si na odběry zajdete přímo do laboratoře. Bude upravena i pracovní doba 

pondělí: 13 - 17h
úterý:      8 - 12h 
středa:    8 - 12h
čtvrtek:  13 - 18h
pátek:      8 - 12h

Žádám vás všechny o vstřícnost a  trpělivost!
Bude to pro nás všechny velká zkouška, ale hned po dovolené  která bude 24.6-9.7.2021 se na vás budeme se sestrou Martou Lojkáskovou opět těšit.
O zastupující lékařce a kontaktu na ni vás budeme včas informovat
--------------------------
Žádám pacienty,aby si objednali léky na celé léto do poloviny června.
Počitejte s tím, že pokud nebudeme mít  v letním období dovolenou, budeme zajišťovat zástup a tím bude dvojnásobný tlak na naši ordinaci. Zastupující lékař bude poskytovat pouze akutní péči (nebude vydávat potvrzení, preventivky a vyš.např.na ŘP!)
----------------------

volejte prosím jen na mobilní telefon
731 070 197 a to jen v této době
pondělí 13 - 17h
úterý, středa, pátek 8 - 12h
čtvrtek 13 - 17h

Pevnou linku v současné době již nejsme schopni zvedat!
Pokud se nedovoláte na náš mobil, pište mail na castamed@seznam.cz nebo sms(ty pište co nejdříve, aby je sestřička stihla v pracovní době vyřídit!)

Buďte,prosím, trpěliví a ohleduplní.
--------------------------

Nadále ošetřujeme pouze pacienty po předchozí telefonické objednávce na konkrétní čas, stejně i očkování a odběry krve.

Připomínám, pokud se nedovoláte,nebo chcete předepsat eRp, pište sms, nebo mail,aby se neblokovala linka pro akutně nemocné pacienty!
Recepty na trvalou medikaci pošleme do 2 dnů.


Žádám vás o trpělivost a o pochopení závažnosti situace a odložení řešení všech "neakutních stavů". 

--------------------------------------

Akutní případy o víkendu ošetří LSPP v nemocnici ve FM.

pá: 17.00 - 18.00h
so,ne + svátky: 8.00 - 20.00h

 

Kontakt:

CASTAMED s.r.o.
MUDr. Ivana Kaszturová
praktická lékařka pro dospělé

Ordinace:
Revoluční 531,
738 01 Frýdek-Místek


Mobil:     731 070 197
E-mail: castamed@seznam.cz
Web:  
www.castamed.cz

Telefon: 91 08 07 888 (v současné době preferujeme volání na mobil, tuto pevnou linku zvedáme jen velmi vyjímečně)
Prosím,nepište nám sms na pevnou linku!!!

Najít ordinaci na mapě...


 
Všechna práva vyhrazena / © 2010 CASTAMED s.r.o. / realizace nextWEB / admin

 

 

 

V??tejte na nov?? p??ipravovan??ch internetov??ch str??nk??ch, kter?? se sna???? p??in??st u??ite??n?? informace ohledn?? kontakt??, pracovn?? doby, z??stup??. Budou n??sledovat informace o o??kov??n??, prevenci, onemocn??n?? a d??le. V??tejte na nov?? p??ipravovan??ch internetov??ch str??nk??ch, kter?? se sna???? p??in??st u??ite??n?? informace ohledn?? kontakt??, pracovn?? doby, z??stup??. Budou n??sledovat informace o o??kov??n??, prevenci, onemocn??n?? a d??le. V??tejte na nov?? p??ipravovan??ch internetov??ch str??nk??ch, kter?? se sna???? p??in??st u??ite??n?? informace ohledn?? kontakt??, pracovn?? doby, z??stup??. Budou n??sledovat informace o o??kov??n??, prevenci, onemocn??n?? a d??le. V??tejte na nov?? p??ipravovan??ch internetov??ch str??nk??ch, kter?? se sna???? p??in??st u??ite??n?? informace ohledn?? kontakt??, pracovn?? doby, z??stup??. Budou n??sledovat informace o o??kov??n??, prevenci, onemocn??n?? a d??le. V??tejte na nov?? p??ipravovan??ch internetov??ch str??nk??ch, kter?? se sna???? p??in??st u??ite??n?? informace ohledn?? kontakt??, pracovn?? doby, z??stup??. Budou n??sledovat informace o o??kov??n??, prevenci, onemocn??n?? a d??le. V??tejte na nov?? p??ipravovan??ch internetov??ch str??nk??ch, kter?? se sna???? p??in??st u??ite??n?? informace ohledn?? kontakt??, pracovn?? doby, z??stup??. Budou n??sledovat informace o o??kov??n??, prevenci, onemocn??n?? a d??le. V??tejte na nov?? p??ipravovan??ch internetov??ch str??nk??ch, kter?? se sna???? p??in??st u??ite??n?? informace ohledn?? kontakt??, pracovn?? doby, z??stup??. Budou n??sledovat informace o o??kov??n??, prevenci, onemocn??n?? a d??le. V??tejte na nov?? p??ipravovan??ch internetov??ch str??nk??ch, kter?? se sna???? p??in??st u??ite??n?? informace ohledn?? kontakt??, pracovn?? doby, z??stup??. Budou n??sledovat informace o o??kov??n??, prevenci, onemocn??n?? a d??le. V??tejte na nov?? p??ipravovan??ch internetov??ch str??nk??ch, kter?? se sna???? p??in??st u??ite??n?? informace ohledn?? kontakt??, pracovn?? doby, z??stup??. Budou n??sledovat informace o o??kov??n??, prevenci, onemocn??n?? a d??le. V??tejte na nov?? p??ipravovan??ch internetov??ch str??nk??ch, kter?? se sna???? p??in??st u??ite??n?? informace ohledn?? kontakt??, pracovn?? doby, z??stup??. Budou n??sledovat informace o o??kov??n??, prevenci, onemocn??n?? a d??le. V??tejte na nov?? p??ipravovan??ch internetov??ch str??nk??ch, kter?? se sna???? p??in??st u??ite??n?? informace ohledn?? kontakt??, pracovn?? doby, z??stup??. Budou n??sledovat informace o o??kov??n??, prevenci, onemocn??n?? a d??le. V??tejte na nov?? p??ipravovan??ch internetov??ch str??nk??ch, kter?? se sna???? p??in??st u??ite??n?? informace ohledn?? kontakt??, pracovn?? doby, z??stup??. Budou n??sledovat informace o o??kov??n??, prevenci, onemocn??n?? a d??le.